ارائه تسهیلات توسط بانک برزیلی به ایرانیان برای کشت فراسرزمینی

سید فخرالدین عامریان رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:   در جلسه با حضور مسئولان محلی در ایالت میناس گرایس برزیل و با حضور سفیر ایران در این کشور برای خرید زمین‌های کشاورزی در این کشور توسط ایرانیان توافق شد.

وی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته مقرر شده که ۸۰ درصد سرمایه در گردش مورد نیاز برای عملیات زراعی توسط بانک برزیلی در مدت چند سال تامین شود.

رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران ادامه داد: این شرایط فرصت خوبی برای افراد متقاضی کشت فراسرزمینی برای خرید و اجاره زمین کشاورزی در برزیل ایجاد شده است.

تفاهم با بانک برزیلی برای ارائه تسهیلات بانکی به ایرانیان

 حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل نیز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:  با حضور رئیس انجمن کشت فراسرزمینی ایران با مسئولان اقتصادی ایالت میناس گرایس برزیل و بانک توسعه این کشور درباره توسعه کشت فراسرزمینی ایران در برزیل و ارائه تسهیلات به متقاضیان ایرانی مذاکره شد.

وی تصریح کرد: میناس گرایس ایالت بزرگی در برزیل است که ۵۰ درصد قهوه این کشور این ایالت تولید می شود و معادن فراوانی دارد.

قریبی گفت: کشت فراسرزمینی سابقه دیرینه دارد اما در سال های اخیر با محدودیت هایی مواجه شده است اما هنوز می توان با ایجاد شرکت های ثبت شده در برزیل در این زمینه فعالیت کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل  ادامه داد: هر ایالت برزیل قوانین مشخص برای جذب فعالان بخش کشاورزی برای کشت فراسرزمینی و اراده تسهیلات لازم دارد که سرمایه گذاران باید به این موضوع توجه کنند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.