افتتاح چند پروژه کشاورزی در چالدران توسط بنیاد علوی

به گزارش خبرگزاری تسنیم اولین واحد شهرک صنعتی شهرستان چالدران که به همت بنیاد علوی و در راستای طرح ملی آبادانی و پیشرفت شهرستان چالدران اجرا خواهد شد، شامل واحدهای بسته بندی عسل و حبوبات و خشکبار است که با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال و از اعتبارات اشتغالزایی بنیاد علوی مصوب گردیده و تا ۷ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.
این واحد با ظرفیت بسته بندی بیش از ۲۰۰۰ تن در سال و با ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از ۴۵ نفر  تا ایام دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین واحد پرورش دام (گوساله) صنعتی 100 راسی فرازیان با حضور سعیدی کیا در این شهرستان به بهره برداری رسید.
 شایان به ذکر است که این واحد ظرفیت تولید بیش از 80 تن گوشت را درسال دارد و می تواند بخشی از نیازهای مصرف منطقه را تامین نماید، همچنین این واحد با استفاده از 7 میلیارد ریال از اعتبارات اشتغال زایی بنیاد علوی  به بهره برداری رسیده است.
از دیگر برنامه های رئیس بنیاد مستضعفان در چالدران بازدید از طرح صنعتی پرورش 600 راسی شتر مرغ با اعتبار بالغ بر 8 میلیارد ریال از اعتبارات اشتغالزایی بنیاد علوی، بازدید از کارگاه های ریسندگی و تولید نخ از پشم گوسفند، بازدید از کارگاه جوجه کشی، بازدید از کارگاه نمونه تولید عسل و نیز بازدید از طرح توان افزایی جوامع بود.
گفتنی است در راستای تحقق طرح رشد و آبادانی شهرستان چالدران تا کنون بیش از 900 پرونده اخذ تسهیلات خرد روستایی درون صندوق های طرح آبادانی شهرستان تشکیل شده است که از این تعداد پرونده، بیش از 273 طرح به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.