افزایش قیمت مرغ در کردستان تکذیب شد

پوریا شهسواری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه‌ افزایش قیمت مواد پروتئینی هم چون گوشت مرغ در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار ندارد و هیچ افزایش قیمتی در استان گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: با توجه به جهش جوجه‌ریزی واحدهای مرغداری استان در مهر ماه سال جاری که چهار میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی انجام شد شاهد افزایش تولید گوشت مرغ در استان هستیم.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه قیمت روزانه گوشت مرغ نباید از نرخ مصوب ۶۳ هزار تومان اعلام شده بیشتر باشد، گفت: از دیروز تا امروز هر کیلوگرم گوشت مرغ در کردستان با قیمت ۵۹ هزار و ۷۰۰ تومان به دست مصرف کننده رسیده است هر چند ممکن است قیمت ها تا زیر قیمت مصوب در نوسان باشد.

شهسواری با اشاره به اینکه عرضه مرغ در بازار استان افزایش یافته و همین موضوع منجر به کاهش قیمت آن شده است، یادآور شد: علاوه بر تامین سرانه مصرف گوشت مرغ در استان، مازاد تولید این محصول را به استان های دیگر صادر می کنیم.

۷۰۱ واحد مرغداری فعال با ظرفیت بیش از ۱۴.۵ میلیون قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با ظرفیت تولید ۱۱۰ هزار تن گوشت مرغ در کردستان وجود دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.