افزایش ۳۰ درصدی تحویل کود به کشاورزان در پی رشد بارندگی‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی طهماسبی معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در هفتمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی، گفت: تحویل کود به کشاورزان در سالجاری در مقایسه با سال قبل 29 درصد رشد داشته است و 42 درصد نسبت به برنامه بلندمدت افزایش دارد.

وی با اشاره به اهمیت مصرف به موقع، بهینه و درست کود در بخش کشاورزی بیان کرد: افزایش بارندگی‌ها میزان تقاضا برای کود را افزایش داشته و کشاورزان همچنین به دنبال استفاده از کود و بذر با کیفیت هستند.

طهماسبی تاکید کرد: تمام تقاضای بذور کشاورزان به اندازه مکفی در اختیار آنها قرار می‌گیرد و مشکلی در این ارتباط نداریم.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که گام‌های خوبی برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی برداشته است، گفت: سطح گلخانه‌های کشور روز به روز نیز در حال افزایش است که این امر منجر به توسعه کسب و کارهای جدید و اشتغالزایی می‌شود.

رونق تولید افزایش ۱۰ برابری تولید گوجه به خاطر استفاده از بذر مناسب است

بنابر این گزارش حسینی یزدی رئیس انجمن تولید کنندگان و وارد کنندگان سم و کود ایران، نیز در این مراسم اظهار کرد: رونق تولید در کشور به معنی تولید پراید نیست، بلکه در صورتی که تولید گوجه‌فرنگی ما به یکباره از 20 تن به 200 تن در هکتار افزایش یابد به معنی رونق است.

وی افزود: رونق تولید یعنی آن که سموم کشاورزی با کیفیتی در کشور توزیع شود که منجر به بازگشت کشمش صادراتی ایران از دیگر کشورها نشود.

رئیس انجمن تولید کنندگان و وارد کنندگان سم و کود ایران، ادامه داد: با تولید کنندگان و وارد کنندگان بخش نهاده‌های کشاورزی به مانند وارد کنندگان آبنبات و شکلات برخورد می‌شود، این در حالی است که ما ماده اولیه این محصولات را وارد و در کشور آن را فرموله می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *