افزایش ۵ هزار نفری جمعیت عشایری کشور در هشت سال اخیر

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان امور عشایر ایران، «مهدی میزبان» با اشاره به آمار جدید عشایر کوچنده کشور، افزود: در تازه‌ترین بروز رسانی سرشماری ثبتی مبنایی جامعه عشایری، جمعیت عشایر کوچنده کشور در حال حاضر به ۲۵۱ هزا خانوار با بیش از یک میلیون و  ۱۵۰ هزار نفر افزایش یافته است.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه بیشترین تمرکز جمعیتی را با بیش از ۳۳هزار خانوار در دوره قشلاقی در خوزستان داریم، خطاب به مدیران امور عشایر استان ها اظهار داشت: لازم است سالانه اطلاعات ثبتی مبنایی عشایر کشور را بروز رسانی و تکمیل و به مرکز آمار ایران اعلام کنیم.

میزبان افزود: اطلاعات جمعیتی عشایر کوچنده کشور توسط سازمان امور عشایر به مرکز آمار ارائه شده که حاصل زحمات امور عشایر استان ها و اتحادیه ها و تعاونی‌های عشایری در سراسر کشور است.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با اشاره به مزایای سرشماری ثبتی مبنا، خاطرنشان کرد: ممکن است در این سرشماری تعدادی از عشایر واقعی از آمار جا افتاده باشند یا تعدادی که عشایر نیستند در آمار آورده شده باشند؛ فرصت داریم بررسی و این اطلاعات را پایش و بروزرسانی کنیم تا خدماتی که ارائه می دهیم به دست عشایر واقعی برسد.

وی گفت: برای راستی آزمایی سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده، به صورت نمونه و تصادفی از سوی مرکز آمار ایران با عشایر تماس گرفته می‌شود و اطلاعات آنان راستی آزمایی می‌شود.

گفتنی است، بر اساس نتایج پایه سرشماری عشایر کوچنده کشور که سال گذشته در روز ملی آمار اعلام شد، جمعیت عشایر کشور ۲۴۶ هزار خانوار بود که بروزسانی صورت گرفته در سال جاری، نشان از افزایش پنج هزار خانواری جمعیت کوچندگان عشایری کشور دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *