امنیت زیستی در گرو صیانت از جنگل‌ها است

به گزارش روز چهارشنبه وزارت جهاد کشاورزی، « مسعود منصور» در آستانه هفته منابع طبیعی، به همراه جمعی از کارکنان این سازمان، با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرد و افزود: هر سال از ۱۵ تا ۲۱ اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی و آبخیزداری نام‌گذاری شده که روز پانزدهم مصادف با روز درختکاری است.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: هر سال کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و اداره کل آبخیزداری و منابع طبیعی استان تهران، پیش از آغاز هفته منابع طبیعی با حضور در حرم امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق می‌کنند و به خودشان یادآوری می‌کنند که حضرت امام بر روی انفال، جنگل‌ها و حفظ آن تاکید داشتند.

منصور با بیان این که امام خمینی (ره) فرمودند «جنگل‌ها مال ملت است و نباید خراب شود»، عنوان کرد: این جنگل‌ها برای ادامه حیات مردم و امنیت زیستی مهم است و این تکلیف وظیفه تمام مردم است که در حفظ جنگل‌ها کمک کنند.

 رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: ما در اداره کل منابع طبیعی افتخار داریم که حافظان انفال، جنگل‌ها و منابع طبیعی کشور هستیم و حضور در این مکان به تمام ما برای انجام وظیفه انرژی مضاعف خواهد داد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.