انجام کشت شلتوک در خوزستان مجرمانه و خلاف شرع و قانون است

به گزارش ایرنا رضا خشنودی در نشست ستاد مدیریت بحران استان خوزستان در استانداری خطاب به مردم اظهار داشت: زمانی که با بحران به ویژه  بحران آب ناشی از خشکسالی های بلندمدت چند ساله مواجه هستیم، باید به تصمیمات مدیران اجرایی احترام بگذاریم وقتی که کشت شلتوک غیرمجاز اعلام می شودکشاورزان باید این موضوع را رعایت کنند.

وی با بیان این که باید کشت شلتوک رفتار مجرمانه تلقی شود و از سوی استاندار خوزستان و دستگاه قضایی با آن برخورد صورت گیرد تصریح کرد: ضرورت دارد در جهت صیانت از منابع محدود آبی با شلتوک کاری برخورد شود تا آب شرب تامین و از تلفات دام های سنگین و  وقوع فاجعه زیست محیطی جلوگیری شود.

معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه ادامه داد: استاندار خوزستان برای به نتیجه رسیدن برنامه ها  نیازمند بودجه است که به سازمان برنامه و بودجه این مساله اعلام شد با اقدامات انجام شده تصور می شود در روزهای آتی خبر خوشی برای مردم داشته باشیم تا از این بحران عبور کنیم و مشکلات استان را به صورت معقول و منطقی حل کنیم.

وی با اشاره به پیگیری مصوبات این ستاد بیان کرد: این مصوبات را از منظر حقوق عامه پیگیری می کنیم استاندار خوزستان نیز موظف است برای اجرای مصوبات جلسه مکاتبات لازم را با دستگاه های ملی انجام دهد و رونوشت آن را به دادستانی ارسال کند تا ما نیز پیگیری های لازم را انجام دهیم.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *