بهره‌برداران سامانه‌های نوین آبیاری آموزش تخصصی می‌بینند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی امروز در حاشیه افتتاح جهامین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی اظهار کرد: موضوع آب و بهره‌وری آن یکی از کلیدی‌ترین اقدامات بخش کشاورزی به حساب می‌آید که در دولت سعی شده که به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: براساس فعالیتهای انجام شده بهره‌وری آب در کشور بالا رفته و اکنون می‌توانیم بگوییم که مصرف آن در کشور در حالت متعادلی قرار دارد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری علاوه بر اینکه منجر به بهبود عملکرد مصرف آب در کشاورزی شده میزان تولیدات در این بخش را بالا برده است.

کشاورز تصریح کرد: تحریم و فشارهای اقتصادی که توسط ایالات متحده آمریکا به ایران وارد می‌شود بخش کشاورزی را متأثر کرده است اما تولیدکنندگان تلاشهای مناسبی انجام دادند تا بتوانند تکنولوژ‌های روز دنیا در کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ارتباط با تجهیز اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری کشاورزی گفت: علاوه بر اینکه سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع نصب می‌شود آموزشهای لازم نیز به بهره‌برداران داده می‌شود تا بتوانند استفاده بهتری از این محصولات داشته باشند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند شرایط مناسبی برای انتقال یافته‌ها بخش کشاورزی به بهره‌برداران باشد.

انتهای پیام/

 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *