تشخیص میزان سلامت آب و خاک توسط یک شرکت دانش‌بنیان

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، زهره رمضانپور طبالوندانی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: ما در حیطه پایش و آنالیز آب و خاک به گروه‌های مختلفی از مردم و کسب و کارها خدمات ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه، آب و خاک نیز ممکن است در معرض انواع آلاینده‌ها قرار گیرند افزود: ممکن است خاک‌های مختلف برای کشت برخی محصولات مناسب نباشند، تعیین تمام این شاخص‌ها در این مجموعه دانش‌بنیان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان با اشاره به کشاورزان بعنوان مراجعه‌کنندگان دائمی به این مجموعه دانش بنیان افزود:برخی اوقات آنها می‌خواهند در زمینه زراعی خود یک نوع درخت یا هر محصول دیگری بکارند. اما مطمئن نیستند که آیا خاک و آب آنها برای این نوع محصول مناسب است یا نه به همین دلیل، آنها نمونه خاک خود را به این شرکت می‌آورند.

وی گفت: ما پس از انجام آزمایش نتیجه را به کشاروز اعلام می‌کنیم و راهکارهای مختلفی را نیز برای اصلاح خاک ارائه می‌کنیم تا وی بر اساس این نتایج علمی تصمیم بگیرد. همچنین دانشجویان زیادی نیز برای کمک به نتایج تکمیل تحقیق و پژوهش‌های دانشجویی به ما مراجعه می‌کنند.

رمضانپور ضمن تاکید بر لزوم توجه به واقعیت‌های علمی در کشاورزی گفت: شهروندان عادی نیز بسیاری اوقات نمونه‌های آب شرب منازل مسکونی خود را برای ما می‌آورند تا از آلوده نبودن آن مطمئن شوند. همچنین کارخانه جاتی که سیستم‌های تصفیه آب نصب کرده‌اند، نمونه آب قبل و بعد از تصفیه را جهت آزمایش به این شرکت، ارائه می‌کنند، تا از کارایی دستگاه تصفیه آب مطمئن شوند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان افزود: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز برای اطمینان از منبع آب ورودی گاهاً آزمایش‌های در این زمینه انجام می‌دهند. این شرکت به صورت عمومی خدمات مختلفی در حوزه بیولوژی ارائه می‌کند.

وی گفت: تشخیص سموم جلبک‌ها از جمله این خدمات است. ما می‌توانیم، نوع سموم موجود در آب و خاک، میزان نفوذ آن به خاک و مدت زمانی که آب به این سموم آلوده شده است را تعیین کنیم.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *