سیل افزون بر هفت هزار میلیارد ریال به کشاورزی جنوب فارس آسیب زد

محمد مهدی برومندی شنبه در گفت و گو با ایرنا در بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان فارس اظهار داشت: بارش‌های سیل‌آسای روزهای ۱۲ و ۱۳ دیماه جاری، محصولات بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین های زراعی در مناطق سیل زده استان فارس را با خود بُرد و خسارت در این بخش بسیار سنگین است.
وی بیان کرد: سیل همچنین ۱۲۳ حلقه چاه کشاورزی را در فارس تخریب کرد و بیش از ۶ هزار قطعه مرغ خانگی در مناطق سیل زده را نیز از بین برده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس در حالی که با تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات زراعی و باغی رتبه نخست را در کشور داراست و ویترین بخش کشاورزی ایران بشمار می رود و در حقیقت معیشت اصلی مردم در این حوزه است نیازمند عزم جدی و راسخ دولت برای حمایت و پشتیبانی بی دریغ برای جبران خسارات ناشی از سیل به کشاورزان این منطقه هستیم.
او تصریح کرد: سیل به بسیاری از تاسیسات زیربنایی ، جاده های دسترسی بین مزراع، چاه های آب کشاورزی، شیلات، باغ ها و سایر زیرمجموعه های خش کشاورزی این منطقه خسارت وارد کرده است.
برومند اضافه کرد: سیل در شهرستان لامرد استان فارس نیز رقمی افزون بر هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان زیان زده است.

بنا بر اعلام مسئولان استان فارس، سیل روزهای ۱۲ و ۱۳ دیماه جاری در جنوب فارس همچنین رقمی افزون بر هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش های زیربنایی و زیرساخت های آب، برق، گاز، مخابرات در مناطق جنوبی فارس خسارت وارد کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *