شرکت‌های پاکستانی خواستار تسهیل تجارت مبادله‌ای با ایران شدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسانه های پاکستان اعلام کردند که اتحادیه شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(یونیسیم) از وزارت بازرگانی این کشور خواسته است تا تجارت مبادله‌ای با ایران را در حالی که روابط اقتصادی دو کشور رو به گسترش است، تسهیل کند.

ذوالفقار تاور، رئیس این اتحادیه از آمادگی ایران برای خرید مقادیر زیادی از انواع مختلف برنج پاکستانی در ازای گازوئیل و نفت خبر داد.

در این راستا، صادرکنندگان پاکستانی تأکید کردند که شرکت بازرگانی پاکستان (TCP) باید نقش خود را در این زمینه ایفا کند زیرا هیچ شرکتی نمی‌تواند به تنهایی این معاملات را مدیریت کند چرا که حجم آن‌ها بالاست.

تاور توصیه کرد که شرکت بازرگانی پاکستان می‌تواند سفارش را تضمین کند و آن را به چندین صادرکننده شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SME) برای ارسال برنج اختصاص دهد و TCP در عوض می‌تواند گازوئیل را وارد کرده و آن را بین فروشندگان توزیع کند.

وی گفت که اتحادیه شرکت‌های کوچک و متوسط از دکتر کوثر زیدی، مدیر کل شرکت آگرو و ماریا کازی، دبیر وزارت بازرگانی برای دادن مجوز لازم به TCP برای ایفای نقش خود و تسهیل تجارت مبادله ای، راهنمایی گرفته است.

شورای اتحادیه یونیسیم همچنین از بانک مرکزی پاکستان (SBP) خواست تا روند ارائه تسهیلات مبادله ای را با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ترسیم کند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *