عرضه ۱۵ هزار تن شکر سفید تنظیم بازاری برای مصارف خانوار

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «یزدان سیف» با ارسال نامه ای به استانداران سراسر کشور، قیمت هر کیسه ۵۰ کیلوگرمی شکر سفید را با احتساب ۹ درصد مالیات ارزش افزوده هر کیلوگرم به مباشرین معرفی شده (درب انبار)، ۱۲ هزارو ۵۳۵ تومان (۱۲۵۳۵۰ ریال) اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: تعیین شیوه، شبکه و مباشرین توزیع شکر تخصیصی بر عهده کارگروه تنظیم بازار استان است تا از طریق شبکه‌های منتخب اعم از تعاونی‌های مصرف، اصناف منتخب، مراکز عرضه مستقیم کالا، میادین میوه و تره بار در سطح کشور توزیع شود.

وی تصریح‌کرد: شکر مذکور باید در بسته بندی های مناسب و مورد نیاز مصرف خانوار عرضه و از فروش به صورت فله خودداری شود.

سیف اظهار داشت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسان سازمان های جهاد کشاورزی استان‌ها، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران، مکلفند نسبت به کنترل و نظارت بر روند توزیع کالا و رعایت قیمت فروش کالاهای موضوع طرح اقدام و در صورت بروز تخلف اقدام قانونی را با هماهنگی مراجع ذی‌ربط به عمل آورند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه مهلت جذب مقادیر تخصیصی تا پایان بهمن ماه سال جاری است، گفت: با توجه به لزوم کنترل قیمت شکر در بازار، سرعت عمل و کالارسانی در سریع ترین زمان ممکن در شبکه‌های مصرف، مورد انتظار است.

به گزارش ایرنا، به‌تازگی شرکت بازرگانی دولتی ایران از افزایش ۲۵ درصدی میزان ذخایر شکر کشور نسبت به سال گذشته خبر داده بود که بر این اساس از ابتدای سال تاکنون ۷۴۹ هزار تن شکر (خام) وارد شده است.

براساس اعلام این شرکت، میزان ذخایر استراتژیک شکر مطلوب است. این میزان شکر برای مصارف عمومی از طریق شبکه‌های توزیع سراسری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها در کشور توزیع شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *