ماهانه ۱۵۰ هزار تن جو در میان عشایر دامدار توزیع می‌شود

به گزارش ایرنا، محمدجواد عسکری در توضیح جلسه روز دوشنبه درخصوص پیگیری مشکلات تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز عشایر کشور با حضور رییس سازمان امور عشایر و مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: با توجه به اینکه عشایر از نحوه خرید تضمینی دام‌ها و تامین نهاده‌های مورد نیاز خود گلایه دارند مقرر شد سازمان پشتیبانی امور دام با تمام توان خود به موضوع خرید دام آنها ورود کند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در نشست امروز مقرر شد سازمان پشتیبانی امور دام با هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی یکصد هزار تن نهاده دامی مورد نیاز عشایر را تا پایان آبان ماه تامین کند، عنوان کرد: همچنین در این نشست مقرر شد که سازمان پشتیبانی امور دام تا پایان سال ماهانه یکصد و ۵۰ هزار تن جو را در اختیار عشایر قرار دهد.

عسکری این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با تامین نهاده دامی مورد نیاز عشایر بخش قابل توجهی از مشکلات آنها برطرف می‌شود، ادامه داد: سازمان امور عشایر باید زمینه را برای توزیع ماهانه یکصد و ۵۰ هزار تن جو در میان عشایر دامدار را فراهم کند و این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: دام عشایر در حال حاضر با قیمت هر کیلوگرم ۴۵ هزار تومان در  قالب خرید تضمینی توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *