مرغ در فروشگاه‌های استرالیا با موج شدید اومیکرون نایاب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، گزارش‌ها حاکی است که با شیوع گسترده اومیکرون در استرالیا و کمبود نیروی تأمین‌کنندگان مرغ، این محصول در فروشگاه‌های این کشور نایاب شده به طوری که فست‌فود زنجیره‌ای کی‌اف‌سی (KFC) مجبور به حذف مرغ از منوی غذایی خود شده است.

شرکت اینگهام در بیانیه‌ای خطاب به بورس اوراق بهادار استرالیا که روز سه‌شنبه منتشر شد تأکید کرد که گسترش سریع اومیکرون در ایالت‌های شرق استرالیا از دسامبر ۲۰۲۱ و کمبود نیروی ناشی از موج کرونا، اکنون تأثیر قابل توجهی بر زنجیره تأمین، عملیات، پشتیبانی و عملکرد فروش شرکت اینگهام و برخی از تأمین‌کنندگان و مشتریان آن‌ داشته است.

بر اساس این گزارش، این مشکل موجب شده است تا قیمت سهام این شرکت بیش از ۶ درصد کاهش یابد.

در این بیانیه آمده است که با افزایش موارد ابتلا به کرونا در میان کارکنان اینگهام، این شرکت مجبور شده است تا تولید خود را با توجه به کمبود شدید نیرو که “بر حجم تولید و کارایی عملیاتی تأثیر می‌گذارد” کاهش دهد.

کمبود نیرو بیشترین ضربه را به کارخانه‌های فرآوری این شرکت وارد کرده به طوری که مجبور شده است تا مرغ‌های کامل بیشتری را به مشتریان خود بفروشد.

به گفته منابع بازار، رستوران زنجیره‌ای کی‌اف‌سی (KFC) در استرالیا، که منوی غذاهای محبوب آن بر اساس مرغ تهیه شده است، جزو بزرگترین مشتریان اینگهام محسوب می‌شود.

سخنگوی کی‌اف‌سی در گفتگو با گاردین استرالیا اعلام کرد که این رستوران زنجیره‌ای به دلیل کمبود نیروی تأمین‌کنندگان مرغ در پی افزایش ابتلا به کووید-۱۹ در سراسر این کشور، دچار مشکل اختلال زنجیره تأمین شده است.

وی تأکید کرد که برخی از رستوران‌ها نمی‌توانند منوی کامل خود را در هفته‌های آینده به مشتریان ارائه دهند.

همچنین رسانه‌های محلی استرالیا از قفسه‌های خالی مرغ در خواربارفروشی‌ها خبر دادند.

انتهای پیام/؛

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *