معاون استاندار: توسعه گاوداری‌ها اولویت بخش کشاورزی استان تهران است

حشمت اله عسگری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از گاوداری هفت هزار راسی شهرستان ری به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ظرفیت سه میلیون تنی استان تهران در تامین فرآورده های لبنی و وجود کارخانجات عمده لبنی کشور، توسعه گاوداری ها با هدف تامین شیر مورد نیاز کارخانجات استان یک اولویت مهم در بخش کشاورزی استان تهران است.

وی با توجه به ظرفیت بخش کشاورزی استان بویژه در حوزه دامداری توسعه این بخش را در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید ضروری دانست و تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی، بانک های عامل و دیگر دستگاه‌های متولی ضمن حمایت از طرح هایی بخش کشاورزی بویژه دامداری،  زمینه توسعه این بخش را بیش از پیش فراهم آورند.

معاون استاندار تهران درباره بازدید از این واحد گاوداری نیز گفت: ظرفیت گاوداری شیری دشت مایان شهر ری که از جدیدترین تکنولوژی روز بهره برخوردار است به تازگی از سه هزار راس به ۷ هزار  راس افزایش یافته و روزانه ۶۰ تن تولید شیر دارد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تامین زمین تا ۳۰۰ تن امکان افزایش تولید در این واحد گاوداری وجود دارد که این موضوع در بازدید امروز در دستور کار دستگاه‌های اجرایی ذیربط قرار گرفت.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *