معاون وزیر جهادکشاورزی: ۷۵ درصد تولیدات کشاورزی در بخش زراعی است

به گزرش ایرنا، علیرضا مهاجر روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در سالن شهید ترحمی این سازمان ابراز داشت: امروز تمام جنگ‌ها، حتی جنگ روسیه و اوکراین نیز بر سر آب و غذا است زیرا اوکراین به دلیل خاک حاصل‌خیز از نظر تامین مواد غذایی مورد نیاز شرایط خوبی دارد.

وی افزود: ۷۵ درصد از تولیدات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه معاونت زراعت است و این بیانگر اهمیت کشاورزی در تامین غذای مورد نیاز کشور است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: قرآن کریم در سوره یوسف (ع) به اهمیت دوراندیشی در کشاورزی تاکید می‌کند و این پند و اندرزی مهم به ویژه برای کشورهای کم‌آب خاورمیانه است.

مهاجر بیان کرد: وقتی کشور سال‌ها درگیر خشکسالی است، باید با توجه به درس‌های قرآن، آینده‌نگری و پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله با این مشکل انجام شود.

وی افزود: امام حسین (ع) در جنگ کربلا ابتدا تحت تحریم و محاصره اقتصادی قرار گرفت و سپس به شهادت رسید.

مهاجر ابراز داشت: امروز نیز دشمنان جمهوری اسلامی ایران را تحریم کردند و تنها با اتکا بر توان داخلی می‌توان ضربه‌های دشمن را بی‌اثر کرد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: امروز منابع انسانی حرف اول و آخر را می‌زند و کشوری که بتواند نیروهای متدین که به کار خود ایمان و علاقه دارند پرورش دهد، هرگز شکست نمی‌خورد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیشترین تمرکز هر استان باید بر تامین غذای مردم باشد و استانداری بیشترین کمک را به سازمان جهادکشاورزی در تأمین امنیت غذایی استان بکند.

در این آیین محمدرضا قاسمی به عنوان سرپرست سازمان جهاد کشاوری استان سمنان معرفی و از زحمات سید حسن میرعماد قدردانی شد.

قاسمی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت است و سوابقی چون مدیریت  جهادکشاورزی شهرستان شاهرود و معاونت برنامه‌ریزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان را در سابقه کاری خود دارد.

گزارش تصویری مرتبط را اینجا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.