ورود مجلس به گرانی ماشین آلات کشاورزی/ کتمان، مشکل را حل نمی کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، محمد بازرگان، مشاور نظام صنفی کشاورزی درباره بازار سیاه ماشین آلات کشاورزی، گفت: دلالان با چند برابر قیمت ماشین آلات کشاورزی را به راحتی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

وی اضافه کرد: این درحالی ست که متقاضیان دریافت تراکتور و کمباین برای تهیه آن‌ها ابتدا باید به مرکز مکانیزاسیون جهاد کشاورزی استان خود مراجعه کنند و در نهایت با تأیید این مرکز به کارخانه مربوطه برای دریافت ماشین مورد نیاز معرفی شوند. حال اینکه ماشین آلات کشاورزی چطور سر از بازار آزاد در می‌آورند نکته‌ای است که باید برای آن پاسخ یافت.

همچنین حمیدرضا نامی، رئیس هیئت مدیره تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی در این زمینه گفت: این ماشین آلات در اختیار کشاورز نماهایی قرار می‌گیرند که نه قصد فروش بلکه هدف وارد کردن این ماشین آلات به بازار آزاد و سودجویی را دارند.

کامبیز عباسی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی نیز در واکنش به این مسائل عنوان کرد که کارخانه تولیدکننده کمباین حق افزایش قیمت در میانه راه را ندارد.

وی میزان ماشین آلات کشاورزی عرضه شده به بازار آزاد را ناچیز خواند و افزود: تنها نیم درصد کل این ماشین آلات مربوط به بازار آزاد است.

همچنین جواد ساداتی نژاد، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه کتمان موضوع چیزی را حل نمی‌کند از رسیدگی مجلس به بازار ماشین آلات کشاورزی ظرف روزهای آتی خبر داد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *