فعالیت ۳ واحد بسته‌بندی تخم‌مرغ در لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: برای اولین بار در استان سه واحد بسته‌بندی تخم‌مرغ در شهرستان‌های الیگودرز، دورود و خرم‌آباد فعال هستند و مجوزهای لازم را گرفتند.

دکتر مصطفی زبردست در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ بیش‌ از ۴۳ هزار و ۱۸۷ بازدید از کشتارگاه‌های دام و طیور، مراکز بسته‌بندی و جمع‌آوری شیر، قصابی ها، مرغ‌فروشی‌ها و تمام مراکزی که اقدام به تهیه و توزیع فرآورده‌های خام دامی می‌کنند، توسط همکاران ما انجام شده است.

وی ادامه داد: ۲۳ هزار و ۲۲۲ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی که غیرقابل مصرف بودند از این مراکز ضبط و معدوم‌سازی آن‌ها انجام شده است.

زبردست عنوان کرد: کلیه مراکزی که در سطح استان اقدام به توزیع و عرضه گوشت قرمز، سفید و ماهی می‌کنند توسط همکاران ما به صورت منظم و دوره‌ای بازدید می‌شوند، درواقع نحوه عملکرد آن‌ها تحت نظارت دامپزشکی استان انجام می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی لرستان افزود: با توجه به این‌که طرح هویت‌گذاری لاشه هم برای دام و هم برای بسته‌بندی مرغ و آلایشات خوراکی مرغ در سطح استان انجام شده، مردم در وهله اول گوشت مورد نیاز خود و خانواده‌شان را در مراکز مجاز تهیه کنند، کسی که در سطح شهرها شناخته شده است و مجوز خود را مراکز مورد تأیید دریافت کرده و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضا محصولات توجه کنند که باعث می‌شود گوشت و فرآورده‌های دامی با کیفیتی را خریداری کنند.

وی بیان کرد: در بحث تخم‌مرغ ۱۷ مهرماه روز جهانی تخم‌مرغ بوده و با توجه به پیگیری‌هایی که انجام دادیم برای اولین بار در استان سه واحد بسته‌بندی تخم‌مرغ در شهرستان‌های الیگودرز، دورود و خرم‌آباد فعال هستند و مجوزهای لازم را گرفتند.

زبردست افزود: تخم مرغ بسته‌بندی شده شناسنامه‌دار بوده و تاریخی که روی بسته‌بندی آن درج شده قابل اعتماد است و هم عاری از آلودگی‌هاست و باعث می‌شود تخم‌مرغ با کیفیت‌تری توسط خانوار مصرف شود.

انتهای پیام

منبع خبر: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *