فیلم به جای فویل آلومینیوم


فیلم به جای فویل آلومینیوم

شرکت Flex Films از تولیدکنندگان عمده فیلم بسته بندی و بازوی بخش بسته بندی انعطاف پذیر شرکت Uflex اعلام کرده یک فیلم با خاصیت نفوذناپذیری بالا Barrier از جنس BOPET وارد بازار خواهد کرد که می تواند جایگزین فویل آلومینیوم شود.

به گزارش آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، این فیلم در کارخانه Flex Film در کنتاکی آمریکا تولید شده و در سراسر جهان توزیع خواهد شد. نام این فیلم جدید F-UHB-M است و می توان آن را بازیافت کرد در حالیکه فویل آلومینیوم هم گران قیمت است و هم بازیافت آن بسیار دشوار است. از سوی دیگر سوراخ های ریز پس از مدتی روی آن شکل گرفته باعث شود تا عوامل خارجی از جمله رطوبت و گازهای مختلف به درون بسته بندی راه پیدا کند.

ضخامت این فیلم جدید ۱۲ میکرون است و دنسیته اپتیکال بسیار بالایی دارد و با انواع مرکب ها و چسب ها سازگار و چاپ پذیری آن بالا است. مقاومت این فیلم جدید در برابر سوراخ شدن و پارگی تا ۲۰ درصد افزایش یافته است و امکان ایجاد سوراخ های ریز در آن تا حد زیادی در مقایسه با آلومینیوم کاهش یافته است. این فیلم جدید سه لایه است به همین خاطر وزن آن کاهش یافته و بازیافت آن نیز بسیار آسانتر شده است./همتا

منبع: آژانس خبری چاپ و بسته بندی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *